Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Podróże Sport, rekreacja, hobby

Co powinno się wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Turystów zachęcają przede wszystkim możliwość ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, niepowtarzalne krajobrazy, jak również znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest również zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także nakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, aby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]