Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Podróże Sport, rekreacja, hobby

Trekkingi - sprawdź pełną ofertę

Wędrówki po wysokich górach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę doświadczonymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zwykle takie umiejętności – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi upora się każdy turysta – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc dobrego instruktora, bo ten powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, że potrzebne stają się akcesoria umożliwiające pokonanie szlaku. Najistotniejszymi z nich są na pewno raki, ponieważ zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy również w czasie upałów. Na stromych podejściach pomocny okazuje się też czekan. Do korzystania z tych akcesoriów niezbędne są odpowiednie kwalifikacje – z tego powodu nieobyci klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bez ryzyka przebyć trasę.

Najpopularniejsze miejsca na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, które zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych pasmach – polscy górołazy często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem wśród fanów trekkingu cieszy się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach K2 i Annapurny.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]