trekkingi

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Podróże Sport, rekreacja, hobby

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Niemniej jednak za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy stopnie trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla osób ze świetną kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w czasie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]