Wyprawy górskie – gdzie można się wybrać?

Podróże Sport, rekreacja, hobby

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyprawach górskich? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Coraz więcej osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się przygotować?

Dzisiaj przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko nasze krajowe oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale także najwyższe góry Afryki, Meksyku czy Azji. Z pewnością dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji wiele upraszcza, ale jej przewodnicy nie zdobędą szczytów za nas. Niezbędna jest wysoka kondycja, która pomoże nam wytrzymać długą wyprawę z niezwykle ciężkim, ważącym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, Pik Lenina, bazę pod Annapurnąlub Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do takich ekspedycjach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem zdolność pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]