Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Nasze porady Podróże Tematyka witryn internetowych

Tu znajdziesz więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o godnych zwiedzenia zabytkach oraz bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Aby pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o pokazach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają galerie i zabytki, schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Prócz tego dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. czar parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy trasy rowerowe.

Lista konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego