Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Nasze porady Podróże Tematyka witryn internetowych

Więcej na temat tajemniczych miejsc w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą hotele, pensjonaty i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i galerie położone w miejscowościach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Z kolei dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne oraz czar lokalnego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze górskie miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców może być także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wizyty w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego