Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze

Usługi branży budowlanej

Potrzebujesz domów góralskich całorocznych? Sprawdź domygoralskie.com

Domy góralskie są piękne i wygodne. Nawiązujące do historycznej sztuki Podhala fascynują stromymi, krytymi gontem dachami oraz drewnianymi ścianami. Dla sporej liczby klientów istotne jest także to, że standardowe domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest bowiem materiałem odnawialnym. Nic może więc dziwić, iż budowane są nie tylko na Podhalu – zaobserwować je można prawie w całej Polsce, bo świetnie wpisują się w pozamiejskie widoki. Często usłyszeć możemy opinie mówiące o tym, iż sprawdzają się one tylko latem. Czy więc są one zgodne z prawdą? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie wznosi się wszak coraz częściej.

Całoroczne domy góralskie – w jaki sposób się je wykonuje?

Inspirowane tradycyjnymi chatami góralskimi i twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są niemal wyłącznie z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi sposobami, przez co w środku domu jest optymalna temperatura. Nierzadko spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące obiekt przed wodą oraz zimnem przedostającymi się od ziemi. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest także stromy dach pokryty gontem, który chroni je przed zniszczeniem w przypadku częstych w tym rejonie śnieżyc.

Kto wybuduje całoroczne domy góralskie?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już od początku dobrze pracować z doświadczonymi specjalistami. Słusznie zrobimy wybierając firmę, w której ramach współpracują architekci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne jest również to, by historyczna architektura komponowała się z nowoczesnymi pomysłami technicznymi – to w okresie jesiennym zagwarantuje lokatorom całorocznych domów góralskich wygodę na tym samym poziomie, co w innych rodzajach budynków.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]