Chroń budynek przed wilgocią – wykonaj hydroizolację fundamentów

Usługi branży budowlanej

Decydując się na budowę jakiejkolwiek nieruchomości, powinno się mieć na uwadze wiele rodzajów prac. Do tych postrzeganych jako najistotniejsze zalicza się hydroizolacje fundamentów. Jest to na tyle znacząca część prac, że najlepiej ich wykonanie zlecić fachowcom , którzy posiadają wielkie kwalifikacje i długoletnie doświadczenie w tym zakresie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak znaczące?

Hydroizolacja fundamentów skutecznie chroni obiekt użytkowy przed wpływem wody. Powinno się wiedzieć, że bezpośredni wpływ wilgoci na fundamenty istotnie obniża właściwości termiczne nieruchomości. Dochodzi wtedy do wyziębienia murów, które są z tego powodu dużo bardziej narażone na rozwój grzybów odbijających się negatywnie na zdrowiu mieszkańców. Na ten moment wykorzystywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna oraz przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna stosowana jest wtedy, kiedy woda gromadzi się w niewielkiej odległości od bryły obiektu . Jest doskonała również wtedy, kiedy woda wywiera nacisk mający charakter hydrostatyczny na strukturę fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa natomiast zapewnia kompleksowe zabezpieczenie przed wpływem wody i wilgoci w sytuacji, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne elementy budowlane.

Hydroizolacja fundamentów – gdzie jest wykonywana

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się aktualnie zarówno w budynkach o charakterze mieszkalnym, jak i w przemysłowych. Należy pamiętać, że przy robieniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest osłonięcie obszarów mających charakter trudno dostępny. Chodzi w tym wypadku o załamania, łączenia ścian oraz narożniki. W związku z tym wykonanie hydroizolacji wiąże się z koniecznością wykonania oddzielnego projektu prac. Wykonanie hydroizolacji najrozsądniej jest zlecić specjalistom, mającym tak kwalifikacje, jak i umiejętności praktyczne w tego rodzaju pracach. Tylko wówczas można być pewnym, że wszystko będzie wykonane tak, jak powinno, a sama izolacja bardzo dobrze spełni swoje zadanie.