Co daje wynajem szalunków?

Usługi branży budowlanej

Wszystko o wypożyczalni szalunków odszukacie pod tym linkiem

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są ze sklejki, lecz spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Kiedy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie bardzo często wybierana usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, warto sprawdzić atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]