Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Usługi branży budowlanej

Chcesz kupić domy drewniane Kraków? Kliknij tu

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. Dzięki temu domy z drewna w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy wykonane z drewna rewelacyjnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]