Do czego służą podpory stropowe?

Usługi branży budowlanej

Tu kupisz podporę stropową.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można zalać strop cementem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się doskonałą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną strukturą. Podpory stropowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]