Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe

Usługi branży budowlanej

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Dlatego tak istotne jest zrobienie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niebezpiecznym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W niektórych sytuacjach wystarczające są izolacje przeciwwilgociowe, ale kiedy dom wybudowany będzie na gruncie bez ujścia wody deszczowej, niezbędne okaże się wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej wykonanie rekomenduje się też, jeżeli obiekt położony jest na obszarze niżej lustra wody. Ważne będzie, aby woda nie uszkadzała budynku wskutek napierania na jego fundamenty. Jakie więc rodzaje izolacji przeciwwodnych się wykonuje? I wreszcie – komu zlecić zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Typy izolacji przeciwwodnych

Istnieją 3 rodzaje izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje lekkie, które wykonywane są, gdy nie notuje się dużego zagrożenia wynikającego z obecności wilgoci. Gdy jednak wilgoć jest poważnym kłopotem, należy wykonać któryś z dwóch pozostałych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się zazwyczaj na obszarach z podłożem zwartym, bo tam nierzadko zbiera się wilgoć. Izolacje ciężkie są z kolei stosowane na obszarach, na których notuje się wysokie ryzyko pojawienia się podtopień – takie izolacje muszą charakteryzować się wysoką odpornością oraz zabezpieczać dom również przed silnie napierającą wodą.

Izolacje przeciwwodne – komu zlecić ich wykonanie?

Jak nietrudno stwierdzić, solidność izolacji przeciwwodnych wpływa na bezpieczeństwo lokatorów domu. Z tego względu należy dobrze rozważyć decyzję co do ekipy, która je założy. O jakich rzeczach zatem nie możemy zapomnieć szukając firmy, która wykona izolacje przeciwwodne? Najistotniejsze na pewno okażą się kwalifikacje jej pracowników – dobrze więc sprawdzić, ile lat działa ona na rynku hydroizolacji oraz jak komentują ukończone przez nią projekty wcześniejsi kontrahenci.