Kiedy wykorzystuje się armaturę kwasoodporną?

Usługi branży budowlanej

Skieruj się tu, aby zamówić armaturę kwasoodporną

W domowej łazience w zupełności sprawdzi się armatura, która będzie wytrzymała na rdzewienie. W niektórych przypadkach wymagane są jednak o wiele korzystniejsze właściwości stali, z której wyprodukowana będzie wykorzystywana armatura. Dzieje się tak na przykład w fabrykach, gdzie wytwarza się dobra z wykorzystaniem substancji żrących – jak farby lub nawozy. By przenieść je we właściwe lokalizacje zakładu, trzeba wtedy skorzystać z armatury pozwalającej na wykonanie sieci odpornej na działanie substancji żrących. Na szczęście na rynku kupimy mnóstwo produktów, dzięki którym będzie to możliwe. Z jakich materiałów zatem wyprodukowana bywa armatura kwasoodporna? Które części dostępne są w katalogach producentów? Gdzie ich szukać?

Armatura kwasoodporna – które elementy?

Na rynku dostępne są rozmaite elementy armatury kwasowej – na przykład łączniki, zawory, czwórniki oraz redukcje czy rozety. Bez względu na to, jakie będą to elementy, kluczowe będzie to, z jakiego surowca są wykonane. Żeby zagwarantować stuprocentową wytrzymałość na działanie substancji żrących, stosuje się w szczególności specjalne rodzaje stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wyprodukowana jest zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się poprzez znaczną domieszkę chromu oraz niklu. Ten materiał jest odporny na wpływ wszystkich substancji o mocy niższej niż H2SO4.

Armatura kwasoodporna – kup online

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w zwykłych sklepach metalowych. Takie rozwiązanie ma niestety wiele wad. Najistotniejszą z nich okazują się oczywiście duże ceny, a te sprawiają, iż założenie kompletnej sieci może stać się dużym wydatkiem. Poza tym nie zawsze znajdziemy tam części, które są dla nas niezbędne. Dlatego warto kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, które oferują po pierwsze spory wybór elementów, lecz także zwykle niższe koszty zakupu.

Adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]