Nowoczesne projekty domów z bali

Usługi branży budowlanej

Chcesz zamówić domy z bali Kraków? Sprawdź domygoralskie.com

Domy z bali to jeden z najstarszych typów budynków mieszkalnych. Zwykle wznosi się je z sosny czy jodły. Mimo że ich budowa jest identyczna od stuleci, wciąż spotkać można rzesze entuzjastów. Nie powinno to jednak dziwić – wykazują wszak mnóstwo plusów, a te powodują, że grono ich właścicieli stale się zwiększa. Mogą mieć najróżniejsze formy, budowane są z przyjaznych dla przyrody materiałów, doskonale się prezentują i – co najważniejsze – są naprawdę wygodne. Należy wspomnieć również o tym, iż budowa domu tego rodzaju jest zdecydowanie szybsza niż murowanego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się również zdrowym mikroklimatem, który pozytywnie rzutuje między innymi na płuca.

Współczesne projekty domów z bali

Wielu z nas myśli, że projekty domów z bali zawsze nawiązują do historycznej architektury. Rzeczywiście często tak jest, jednak powinniśmy nadmienić, iż domy z bali mogą także przybierać inne kształty. Obecnie realizuje się również nowoczesne projekty domów z bali, a te nie przypominają budynków wiejskich. Domy z bali mogą również posiadać elewację, a to powoduje, iż prostsze okazuje się zagospodarowanie przestrzeni – zwykle wykorzystuje się w tym celu płyty kartonowo-gipsowe.

Projekty domów z bali – od kogo kupić?

Jak nietrudno się domyślić, zaprojektowanie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż betonowego. Dlatego wybierając taki typ budynku, dobrze dowiedzieć się, jakie projekty wykonał już wcześniej dany projektant. Bezwzględnie sprawdźmy też, czy jego stylistyka nam odpowiada. Ważne jest też to, której ekipie zlecimy budowę domu. Rzecz jasna najlepiej stawiać na te doświadczone w tego typu inwestycjach. Trafionym pomysłem będzie też z pewnością znalezienie ekipy, w której współpracują razem dobry architekt i doświadczeni rzemieślnicy – wówczas dom z pewnością zostanie wzniesiony prędko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]