Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Usługi branży budowlanej

Więcej o sklejce Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże zazwyczaj wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki z murami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z wielu gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]