Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Usługi branży budowlanej

Zamów szalunki Kraków na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, określane także deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające stawianie ścian budynków. Zwykle wykorzystuje się je w przypadku wylewania murów betonowych – wtenczas są one potrzebne do tego, żeby nadać im stosowny kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki wykorzystuje się też podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie przelotów na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je nabyć.

Systemy szalunków

Najstarszym typem szalunków jest struktura utworzona z desek drewnianych albo grubych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może zostać wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – wielu wykonawców oraz inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur przeznaczonych do szybkiego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się ze sklejki, drewna lub metalu, jak również zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Na ogół jednak wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą belki, łączniki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe i narożniki.

Wypożyczenie szalunków – nie musisz ich kupować?

Firmy często zajmujące się pracami budowlanymi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających postawić pojedynczy obiekt i zespołów, które zazwyczaj oferują odmienne usługi. Kupno wszelkich modułów potrzebnych do skonstruowania szalunku nie byłoby opłacalne . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie szalunków.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]