Zalety okien skrzynkowych

Usługi branży budowlanej

Jeśli chcesz zamówić okno skrzynkowe, skieruj się tu.

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Często zauważyć je możemy w starych kamienicach, starych domkach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, bo użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na cztery części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i niegdyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – chociażby chatach drewnianych.

Wykonanie okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, muszą być zrobione z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę lub dąb, jednak od niedawna ich twórcy wykorzystują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak dużo bardziej odporne na działanie wilgoci, wiatru oraz ekstremalnych temperatur.

Adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]