Projektujemy ogród – podłoża ogrodnicze

Usługi ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają wykorzystywania odpowiednich produktów, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najczęściej wykorzystywane? Czy zielone dachy wymagają szczególnego rodzaju podłoża?

Podłoża ogrodnicze – ziemia kompostowa i kora

Zastosowanie dobrego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego szalenie ważne jest dobranie wysokiej jakości składników. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów mieszanek ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest stworzenie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. węgiel brunatny, kora, nawozy mineralne, ziemia wrzosowa. Ziemie różnią się od siebie skalą kwasowości, zawartością azotu i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – uprawiaj skalnice, trawy ozdobne i smagliczki

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest nadal bardzo modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki traw i ziół, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na dachu intensywnym można wysiewać również drzewa. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Przeciwwskazaniem do jego zastosowania jest także duże obciążenie dachu. Z kolei podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak smagliczki, skalnice i zioła. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na dachach pod kątem 35 stopni.