Dolar amerykański – gdzie sprawdzić jego kurs?

Usługi z zakresu finansów

Skieruj się na www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty, aby znaleźć informacje dotyczące kursu dolara.

Jeszcze czterdzieści lat temu każdy chciał posiadać choć parę banknotów dolarowych, ażeby pójść po sprawunki do Pewexu. Natomiast w latach 90-tych posiadanie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło oznakę sukcesu w życiu zawodowym. Teraz znaczna część internautów zamawia codziennie zakupy za dolary, korzystając po prostu z wszechobecnej globalizacji i opcji międzynarodowej dostawy zamówień z popularnych światowych portali zakupowych. Nie dziwi zatem to, iż dolar stał się walutą, która nie budzi już sentymentu, a nabyć go da się także przez internet, ponieważ od wielu lat w Polsce działają kantory online, w których można wymienić dolary na złotówki po kursie częstokroć rentowniejszym niż w bankach.

Z czego wykonane banknoty dolarowe?

Nazwa „dolar” nawiązuje do terminu “talar”. Takim mianem określano monety z Czech bite z 1 uncji srebrnego kruszcu. I w istocie z początku środkiem płatniczym w U.S.A. były monety. Banknoty ze znakiem dolara, które w pierwszych latach miały znaczną grupę adwersarzy, pojawiły się w obiegu dopiero w latach 60-tych XIX wieku jako rozwiązanie kryzysu związanego z deficytem monet. Ciekawostką jest to, iż banknoty dolarowe nie są wykonane z papieru, a z kompozycji włókien bawełnianych i lnianych z domieszką kilku innych składników, które pozostają tajemnicą państwową. Nie oznacza to jednak, iż banknoty dolarowe są nie do zdarcia – szacuje się, że niższe nominały funkcjonują w obiegu mniej więcej 4 lata, z kolei banknoty o wartości 100$ – do 18 lat. Zniszczone banknoty są mielone, a wytworzony z nich materiał jest oddawany przedsiębiorstwom, które sporządzają z nich materiały budowlane. Monety pozostają w obiegu około 30 lat, jakkolwiek są one również na ogół gubione, a nagminnie wprost wyrzucane przez Amerykanów. Według analiz taki los spotyka każdego roku przeszło 62 miliony dolarów w bilonie.

W jaki sposób sprawdzić aktualny kurs dolara?

Dolar to nazwa kilku walut ale nie nie ma co negować, że gdy mówimy “dolar” to idzie nam o dolara amerykańskiego, który jeszcze dwa dziesięciolecia wstecz był najważniejszą walutą na świecie i dopiero w tym wieku pomału osłabiał się. Niemniej jednak wymiana dolara nadal stanowi pokaźną część obrotów na Forex. Osoby zainteresowane bieżącym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdym momencie sprawdzić jego wartość między innymi na stronie kantoru internetowego, gdzie kurs walut aktualizowany jest co kilka sekund. Prócz tego, można tam przejrzeć historyczne notowania kursu dolara oraz porównać jego cenę z aktualnymi kursami popularnych światowych walut.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]