Internetowa wymiana walut – o kantorze online

Usługi z zakresu finansów

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę Internetowa wymiana walut w rozsądnej cenie.

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskim banku albo w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć supermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednakże w szybko transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor internetowy – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Działanie kantoru online jest jednakowo proste jak kantoru stacjonarnego. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów online jest przede wszystkim to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach pracy serwisu po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z minionego dnia. Drugim i bardzo ważnym plusem kantorów online są niższe spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne i placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online oferują również kilka specjalnych usług wykorzystywanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, gdy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w uzgodnionym przez użytkownika terminie.

Cenisz sobie autonomię w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort i dużą niezależność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich też osoby uczące się lub pracujące poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Adres:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]