Kiedy można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Usługi z zakresu finansów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt gotówkowy, ratalny, samochodowy i mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.