Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Usługi Usługi z zakresu finansów

Biuro rachunkowe Katowice - pomoc w zasięgu ręki

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest często powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie często nie umieją właściwie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli część z nas – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy ekspertom, zyskamy pewność, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też nadmienić o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – które będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto kierować się jedynie jego cenami – nadzwyczaj niskie ceny usług z reguły zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]