Dożylne wlewy witaminy C – dawki i stosowanie

Dbanie o zdrowie Usługi

Kwas askorbinowy to mikroelement o rozległym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w okresach większej zapadalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat kwas askorbinowy używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo poważnych chorobach. Sprawdźmy więc na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.

Wlewy witaminy C – na niewydolność układu krążenia

Witamina C jest składnikiem niezbędnym do właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od lat weryfikuje oddziaływanie witaminy C na usuwanie niebezpiecznych schorzeń – boreliozy, cukrzycy oraz wielu innych. Medycyna bada przede wszystkim oddziaływanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre eksperymenty starają się wykazać, że wprowadzenie wlewów witaminy C może przynieść dużo lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tej substancji do organizmu. Wlewy sięgają nawet 20 tysięcy mg, jest to więc bardzo duże stężenie, które pomoże zwalczyć szereg groźnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – dopełnienie klasycznych terapii

Technika dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje ryzyko pojawienia się działań ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych metod (np. doustnych). Wyniki mogą być zdumiewające – choroby serca przejdą fazę remisji, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby osiągnąć ostateczne skutki, leczenie musi trwać przez dłuższy czas, a stężenia witaminy precyzyjnie ustalane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu terapii.