Implantologia – w czym lepsza od protez?

Dbanie o zdrowie Usługi

Kiedyś osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też wykazują wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać parę zdań na temat tego, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać napojów alkoholowych, gorących potraw oraz palenia papierosów. Istotne będzie także stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Implanty zębowe – jak wybrać lekarza

Implantologia ma spory wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne jest to, żeby wybrać odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne informacje.