DentoCentrum, dentysta Kraków

Jak podjąć decyzję o wyborze stomatologa?

Dbanie o zdrowie Usługi

Ból zęba to niezmiernie męczące odczucie. Dlatego też stomatolog jest zwykle jedynym spośród lekarzy specjalistów, u którego większa część osób stawia się na badanie regularnie co 6 miesięcy. Ale jak znaleźć dobrego stomatologa?

Dobry stomatolog – bogaty zakres usług i długie godziny przyjmowania pacjentów

Mieszkańcy miast i liczebniejszych miejscowości bez problemu wyszukają blisko swojego miejsca zamieszkania jakąś klinikę stomatologiczną, bowiem jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług medycznych oferujących prywatną profilaktykę oraz leczenie. Co wypada wziąć pod uwagę przy wyborze stomatologa, któremu postanowimy oddać pod opiekę nasze uzębieniem? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny ulokowany jest w pobliżu domu pacjenta, żeby w razie nagłego przypadku (ułamania zęba, ostrego bólu albo wypadnięcia plomby) nie marnować cennego czasu na dojazd do specjalisty. Godziny otwarcia gabinetu również są istotne – jeśli dentysta przyjmuje pacjentów co najmniej do godz. 20:00, pacjent bez trudu umówi się na wizytę bez potrzeby wykorzystania urlopu w pracy. Trzeba również spojrzeć na rozpiętość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny oraz specjalizacji, którymi szczyci się jego kadra. Im bogatsza oferta, tym większa szansa, iż niezależnie od od złożoności problemu z jakim chory zgłosi się do gabinetu, będzie on kompleksowo obsłużony bez konieczności odsyłania go do innych placówek. Nie ignorujmy również opinii byłych pacjentów danego stomatologa – jeżeli wypowiadają się oni dobrze w kwestii oferowanych przez specjalistę usług, bez obaw można zapisać się na konsultację.

Stomatolog musi podążać za duchem innowacji

Medycyna to ciągle rozwijająca się gałąź nauki, dlatego także stomatolodzy powinni iść z duchem nowoczesności. Wybierzcie w związku z tym taki gabinet stomatologiczny, którego zespół nieustannie się szkoli, żeby być na bieżąco z najnowszymi technikami. Lecz sama wiedza nie wystarcza – za nią powinno iść dodatkowo używanie przez stomatologa najnowocześniejszych instrumentów, komponentów oraz urządzeń. Po roku 2020 kolejnym kluczowym aspektem konsultacji u dentysty staje się też sprawa higieny i bezpieczeństwa, z tej przyczyny przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym warto sprawdzić czy szanuje on ścisłe zasady dezynfekcji, które chronią zarówno pacjenta, jak i kadrę medyczną.

Adres:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]