Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Usługi

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, odnowienie mieszkania, przebudowa czy też budowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru w ogóle niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o pojemności dopasowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, trawników, parkingów czy boisk.