Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Usługi Usługi branży budowlanej

Mnóstwo odpadów nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które produkowane są w trakcie wszelkiego typu prac budowlanych i ogrodowych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak jednak go zamówić? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w trakcie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.