Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Ochrona i bezpieczeństwo Tematyka witryn internetowych Usługi

Na https://bit.ly/3j09Kbs sprawdzisz, kto oferuje usuwanie infekcji WP.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz witryn internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się już na setki milionów. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Nie możesz zalogować się na stronę? Informacje zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? A może witryna wysyła wiadomości-śmieci? To zaledwie parę z potencjalnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takim przypadku potrzebne jest błyskawiczne działanie, żeby zlikwidować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców należy powierzyć zawodowcom od tego typu zadań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa zwykle wychodzi poza zakres wiedzy ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron oraz sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Profesjonaliści podejmujący się usuwania infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko następnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie przyczyniło się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci podejmują również niezbędne kroki w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, ponieważ naprawa wszystkich następstw cyberataku nie gwarantuje, iż taki kazus nie powtórzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]