Mikropigmentacja skóry głowy – rozwiązanie dla osób tracących włosy

Dbanie o zdrowie Usługi

Wszystko o mikropigmentacji skóry głowy w Krakowie.

Wypadanie włosów wywoływane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na przeróżnych obszarach ciała. Lecz kiedy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które zawsze jest widoczne i które ciężko skryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to niekorzystnie wpłynąć na postrzeganie swojego ciała i spowodować niską samoocenę.

Zdrowotne i behawioralne powody wypadania włosów

Włosy wypadają nam regularnie. Codziennie tracimy ich przeciętnie 100 sztuk i jest to liczba, której zazwyczaj nie zauważamy. Dużo czynników może natomiast poważnie zintensyfikować proces utraty włosów. Wypadanie włosów miewa przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie plackowate bądź androgenowe, ale równie silny wpływ na jego eskalację mają nasze własne nawyki. Łysienie może być rezultatem kiepskiego odżywiania się, nieprawidłowo bądź zbyt często wykonanych zabiegów rozjaśniania i farbowania włosów, a także niewłaściwa ich pielęgnacja. Spore oddziaływanie na nasze włosy ma dodatkowo napięcie, jaki odczuwamy z przeróżnych powodów. Stres powoduje psychogenną utratę włosów, a w poniektórych przypadkach doprowadza nawet do tego, że osoba bezwiednie sama skubie kępki włosów z głowy czy z brody i w efekcie trwale uszkadza ich mieszki.

„Tatuaż” rozwiązanie mniej kosztowne aniżeli przeszczep włosów

Leczenie rzadkich włosów oraz ich odtworzenie po pełnym ich wypadnięciu są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Ten zabieg jednak wiąże się z dość wysokimi kosztami i nie każdy pacjent może ponieść taki wydatek. Istnieje natomiast alternatywne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Mikropigmentacja medyczna ukrywa braki we włosach przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry barwnika, który wygląda jak lekko odrośnięte włosy. W ten sposób w przypadku przerzedzonych włosów osiąga się efekt bujniejszej fryzury, a na całkiem łysej głowie – efekt niezwykle krótkiej fryzury. Fakt, iż skóra jest zabarwiona jest właściwie niezauważalny i jest to możliwe do wyczucia tylko po bezpośrednim dotknięciu skóry. Trzeba wspomnieć, iż mikropigmentacja skóry głowy to nie zabieg leczniczy i nie przyczyni się do pojawienia się nowych włosów. Z kolei barwnik z powodu łuszczenia się skóry z czasem blednie i z reguły po roku nieodzowne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Adres:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]