Naprawa lodówki nie zrujnuje Twojego budżetu

Usługi

Najczęstsze awarie lodówek to przede wszystkim zbyt niskie temperatury, dokuczliwe postukiwanie i brak szczelności. Co ważne, tego rodzaju awarie niekiedy wynikają po prostu z nieprawidłowego położenia – wówczas wystarczy tylko przenieść urządzenie. Kiedy jednak przyczyna awarii jest gdzie indziej, niezbędna będzie pomoc specjalisty. Ile na to wydamy? W których sytuacjach naprawa lodówek będzie dobrym rozwiązaniem, a kiedy lepiej nabyć inny produkt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Szczególnie podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są motor o sprężarka. Nierzadko ich źródłem jest niewłaściwe używanie urządzenia. Do lodówki nie należy wszak chować potraw ciepłych, zaś korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, aby zamknąć drzwiczki. Kiedy chodzi o lodówki dla sklepów, warto zastosować siłowniki. Za mała efektywność silnika wpływa również na działanie zamrażalki. Nie zapominajmy, że w przypadku stwierdzenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samemu. O wiele słuszniej postąpimy powierzając to serwisantów, otrzymując w ten sposób gwarancję na wykonane usługi.

Ile zapłacimy za naprawę lodówek?

Ceny naprawy lodówek, jak nietrudno stwierdzić, zależne są od typu usterki. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, zaś jeszcze inną za serwis sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na fakt, że są to urządzenia przemysłowe, koszty naprawy mogą okazać się większe. Zazwyczaj jednak cena naprawy najczęstszych usterek jest zdecydowanie niższa niż zakup nowego urządzenia.