Nie musisz rozbudowywać magazynu – zastosuj regały jezdne

Rozwiązania dla przemysłu Usługi

Wiele magazynów ma powierzchnię niewystarczającą do tego, by zmieściły się w nich wszystkie składowane przez firmę towary. Problem ten jest wyjątkowo uciążliwy w chłodniach oraz mroźniach, które trudno jest powiększyć, a każdy kolejny metr sześcienny powoduje wzrost kosztów ich eksploatacji. W pospolitych magazynach, jak i tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie warunków chłodniczych, przydatne będą regały przesuwne. Na czym polega to rozwiązanie?

Regały mobilne – charakterystyka

Magazynowe regały przejezdne różnią się od tradycyjnych tym, że instalowane są na specjalnych szynach umieszczonych na suficie oraz podłodze hali. Dzięki temu można zmieniać ich położenie i zsuwać ze sobą kilka regałów. W każdym momencie można również uzyskać dostęp do dowolnej palety na terenie składu – wymaga to tylko przesunięcia sąsiednich regałów. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, pojemność składu może zostać zwiększona nawet o kilkadziesiąt procent przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowych kosztów.

Kto powinien stosować regały przesuwne?

Jak już wspomnieliśmy, regały przesuwne są polecane przede wszystkim do chłodni oraz mroźni. Są też idealnym rozwiązaniem w niewielkich magazynach, których właściciele z przeróżnych względów nie mogą zdecydować się na ich rozbudowę. Regały jezdne nie wymagają zmian w strukturze hali. To powoduje, że ich montaż jest możliwy zarówno w powstających właśnie obiektach, jak i w tych już istniejących. Może więc stać się doskonałym sposobem na ich modernizację i tym samym na efektywniejsze spożytkowanie ich powierzchni, a także racjonalizację wydatków wynikających z przechowywania towarów.