Nie wyrzucaj – przetwarzaj! O odbiorze i utylizacji starych mebli

Usługi

Jeśli potrzebujesz zamówić utylizację mebli Kraków, skieruj się tu.

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie używamy, a których z przeróżnych względów nie chcemy się pozbyć. Zwykle przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej bądź na strych, żeby nie zajmowały miejsca w domu. Rzecz jednakże w tym, że po jakimś czasie również w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to popycha wielu z nas do wykonania porządnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczony dom. Wypada zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy i mieszkania.

Wywóz mebli – poznaj 3 popularne rozwiązania

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, stare meble, sprzęt AGD i RTV czy części ram okien nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się ich pozbyć, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie dużym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmująca go firma. Zadba ona też o legalną utylizację zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery często oferują również fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble zostaną oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo podmiotu trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów według tworzywa, z jakiego są wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia nowych garderób, krzeseł albo regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]