Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Usługi Usługi branży budowlanej

Nie zwlekaj! Wybierz bezkonkurencyjną ofertę! Wynajem szalunków w najlepszej cenie.

Szalunki to krótkotrwałe moduły konstrukcyjne, na ogół wykonane z desek, metalu lub sklejki laminowanej, powszechnie stosowanych w branży budowlanej. Używa się ich do wznoszenia, kształtowania właściwego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Służą one również do zabezpieczania rowów w gruncie i wzmacniania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji oraz wynajem szalunków

Deskowania, to również nazwa szalunków, rozróżniamy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe dzielimy na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest bardzo popularny głównie wśród niedużych przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują szerokim wachlarzem elementów konstrukcyjnych, a także proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także znakomicie przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]