Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Technologie Usługi

Oferta usług druku 3D w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, jak również przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wydrukowany przy pomocy technologii FDM, SLA, SLS, DMLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się również baza wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego prototypowania

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana także stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność kształtu.

FDM – druk 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także opcja korzystania z filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany najczęściej przy pomocy drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]