Terapia par lekarstwem na nieporozumienie w związku

Dbanie o zdrowie Usługi

Terapia par UK - możesz leczyć się skutecznie z właściwym specjalistą!

Kłótnie zdarzają się w różnych związkach. Wiele z nich nie stanowi niebezpieczeństwa, zaś po stwierdzeniu, co było przyczyną problemów, pary samodzielnie zażegnują trudności. Zdarza się niestety, iż przyczyny okazują się bardzo istotne – na przykład niewierność jednego z partnerów, zatajanie prawdy lub kłopoty łóżkowe. W podobnych przypadkach wyjście z kryzysu na własną rękę może być nieosiągalne. Dawniej najczęściej owocowało to rozwodem, lecz dziś istnieją metody, z którymi można zakończyć każdy kryzys. W jakich przypadkach jednak terapia par będzie rzeczywiście potrzebna? Jak wygląda? Jak do niej podejść, żeby dała oczekiwane efekty?

Terapia par – kiedy pomoże?

Związki w kryzysie najczęściej proszą o poradę wówczas, gdy nie rozumieją nawyków drugiej strony. Zwykle nie spędzają wolnych chwil ze współmałżonkiem, miast tego wychodzą między innymi ze znajomymi z pracy. Partnerzy rozpoczynający terapię par często zauważają, iż brakuje tematów do dyskusji, gdyż ich pasje różnią się od pasji współmałżonka. Terapia par jest również rekomendowana wtedy, gdy któryś z małżonków dopuścił się niewierności małżeńskiej – w takich sytuacjach jest ona jednak najbardziej problematyczna. Przyczyną sporych zgrzytów w kontaktach pomiędzy małżonkami potrafią okazać się też nierozwiązane dysfunkcje seksualne, bo pary zazwyczaj nie potrafią rozmawiać na ten temat bez zażenowania.

Zasady terapii par

Ideą terapii par jest odszukanie powodów trudności w małżeństwie i ich wyeliminowanie. Z tego powodu najważniejszymi elementami terapii są dyskusje między małżonkami – nie są to oczywiście wyrzuty w obecności psychologa, a rzeczowe rozmowy, które umożliwia dotarcie do przyczyn kryzysu. Terapia par zazwyczaj obejmuje również mediację, która umożliwia zażegnanie większości spięć. Warto wspomnieć także o tym, że terapia par oczekiwane rezultaty przynosi jedynie wtedy, kiedy porozumienia chcą obie strony – dlatego istotną częścią okazują się ćwiczenia nad polepszeniem komunikacji.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339