Trawy z rolki czy siane? O zakładaniu trawników

Usługi Usługi ogrodnicze

Założenie trawnika w ogródku nie przysporzy nikomu większych problemów – nawet, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się zbyt duże. Problemy na pewno powstaną niestety, jeśli konieczne będzie zakładanie trawników o dużej powierzchni lub zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w centrach miast, przed ogólnodostępnymi budynkami albo w pobliżu placówek dydaktycznych. Takie trawniki muszą wszak poradzić sobie z nawet bardzo nasiloną eksploatacją i świetnie wyglądać. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić specjalistom i otrzymać gwarancję, iż rezultaty będą satysfakcjonujące. O czym więc powinniśmy pamiętać przy wyborze ekipy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników a typy traw

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z rolki oraz nasion. Oba posiadają swoje zalety i wady. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to przede wszystkim łatwy montaż (także na zboczach) oraz od razu zauważalne rezultaty, a także odporność na chłód oraz wodę. Trawniki z wysiewu będą z kolei dużo tańsze od tych z rolki (przez co świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Jakiej firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz wykorzystania specjalistycznych sprzętów (między innymi siewników lub koparek) oraz surowców. Dlatego przed tym, jak postawimy na ofertę konkretnej firmy, staranie przemyślmy wszelkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy mają wystarczające kwalifikacje. Trafionym rozwiązaniem będzie też znalezienie komentarzy dotyczących firmy w internecie – być może unikniemy dzięki temu przykrych pomyłek.