Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Usługi

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących nieszczelnych okien? Wejdź na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/

Na komfort domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]