Wyjeżdzasz na urlop? Opiekunka dla psa zajmie się Twoim pupilem

Usługi

Wyjazdy służbowe, podróże samolotem lub dalekobieżnym autobusem czy kuracja w szpitalu – to tylko niektóre z sytuacji związanych z koniecznością zapewnienia psom opieki. Problemu nie mają osoby, które mogą oddać swojego pupila pod opiekę przyjaciół lub krewnych. Jednak jest to kłopot, jeśli nie mamy takiej możliwości. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług hotelu dla psów – takie firmy działają nie tylko w Warszawie i innych dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach.

Opieka nad psami w hotelu

W hotelu dla zwierząt nasz pies ma zapewnią kompleksową opiekę przez cały pobyt. Właścicieli czworonogów na pewno uspokoi fakt, że nad zwierzakiem całą dobę czuwa opiekunka dla psa, która troszczy się nie tylko o jego zdrowie, ale też dobre samopoczucie, w razie potrzeby zapewniając czułość i zabawę. Pies ma też do dyspozycji własny kojec, co minimalizuje stres wywołany przez rozłąkę z właścicielem. Hotel oferuje wyżywienie, choć jego podstawową działalność stanowi opieka – dla psa lepiej więc przywieźć jego ulubioną, codzienną karmę. Dzięki temu unikniemy problemów żołądkowych i stresu związanych ze zmianą diety.

Opieka dla psa – jak przygotować czworonoga?

Pożywienie nie jest jedyną rzeczą, o której trzeba pamiętać powierzając swoje zwierzę opiekunce dla psa. Czworonóg koniecznie powinien mieć książeczkę zdrowia potwierdzającą to, że jest zaszczepiony i odrobaczony. Konieczna jest też ochrona przed pchłami i kleszczami – na przykład w postaci specjalnej obroży. Poza tym nie wolno zapominać o kojcu lub innym elemencie posłania psa, zabawce, do której nasz pupil jest przywiązany oraz smyczy.