Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Usługi

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym działaniem licznych substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tej branży. Służą one zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do składowania dużych ilości ukończonych już mieszanek. Wspomniane wcześniej właściwości powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest również świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki nierdzewne w sektorze spożywczym

Zbiorniki nierdzewne są często używane w rozlicznych firmach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym głównie dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.