Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja

Filtr F7 zamówisz na marss.pl

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju nie jest najlepsza. Pod tym kątem Polska jest na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tego powodu też wciąż poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat eliminują pyły oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy domach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą też większe zanieczyszczenia, jak włosy, spaliny bądź zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę cechującą się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co powoduje, że filtry te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna filtracja w ciężkich warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a mocna obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co pozwala na wydajną filtrację w ciężkich warunkach (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży spożywczej.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Adres:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46