Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Szukasz deski panelowej? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o właściwej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – trzeba odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłogi – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]