Podłogi drewniane

Wyposażenie i urządzanie wnętrz

Dowiedz się, gdzie nabyć drewniane podłogi

Eleganckie oraz ekologiczne podłogi drewniane z roku na rok zyskują coraz większą popularność. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Drewniane podłogi to obecnie najpopularniejszy rodzaj pokryć do domów i mieszkań.

Co decyduje o tak dużej popularności podłóg drewnianych?

Podłogi drewniane są dobrze sprawdzają się w różnych wnętrzach. W związku z tym, że są one całkowicie naturalne, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i nieco wyciszają odgłos kroków. Kolejną ważną cechą dla konsumenta jest fakt, że podłogę drewnianą można instalować na dwa sposoby – jako podłogę klejoną do podłoża i pływającą.

Rodzaj pomieszczenia a gatunek podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe i ładnie się starzeje. Jest też dobrym izolatorem termicznym. Dokonując wyboru drewna na drewnianą podłogę, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim gatunek drzewa. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Z europejskich gatunków drzew najlepsze do podłóg drewnianych są: grab lub jesion.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]