Jak pozycjonować – nienaturalne linki przychodzące

Tematyka witryn internetowych Zagadnienia IT

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na witrynę online może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie nadmiernej ilości fraz kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Przekraczają one reguły rzetelnego pozycjonowania ustalone przez firmę Google, gdyż manipulują miejscem portalu w wyszukiwarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią artykułów promujących naszpikowanych licznymi frazami. Szerzy się także zjawisko kupowania linków, co skutkuje nałożeniem bana. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nieuczciwe praktyki zostaną wykryte, a to łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 50 stron.

Jak wyeliminować problem nienaturalnych linków przychodzących

Pamiętajmy, że jeśli na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy walczyć o odtworzenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów – wyślijmy zapytanie do specjalistycznej firmy pozycjonującej. Profesjonaliści błyskawicznie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie renomowanym firmom.