Usuwanie filtra Google – jak zacząć?

Tematyka witryn internetowych Zagadnienia IT

Spostrzegłeś nagły spadek pozycji Twojej domeny? Czy strona przestała także pokazywać się w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnych i wypozycjonowanych wcześniej fraz? Pomimo działań, domena nie rusza z miejsca w wynikach wyszukiwania Google? Jeżeli zaobserwujemy wyżej wymienione objawy, oznaczać to będzie obciążenie strony filtrem Google.

Jak działa filtr Google

Zanim zaczniemy działać należy wyjaśnić czym są filtry Google. Blokada pojawia się na skutek źle przeprowadzonego pozycjonowania – głównie przez pozyskiwanie linków ze stron, które Google uznaje za podejrzane. W takim wypadku stosowany jest filtr ręczny, a pozbycie się takiego filtra może trwać od jednego nawet do kilkunastu tygodni. Jeżeli jednak blokada spowodowana była np. błędem na stronie, to mamy problem z filtrem algorytmicznym i tym razem usuwanie filtra Google może trwać od kilku miesięcy do nawet roku.

Jak usunąć filtr ze strony?

Jedynym skutecznym sposobem ściągania filtrów Google jest wykonanie listy linków prowadzących do naszej strony internetowej (najlepiej zrobić to za pomocą Google Webmaster Tools), a następnie sprawdzenie, które z nich są dla niej szkodliwe – działania te usprawnią nam przeznaczone do tego programy takie jak Seo odkurzacz. Po wybraniu linków przeznaczonych do usunięcia z Google, należy wrzucić do Google Webmaster Tools plik disavov z wykazem niechcianych linków. Cały powyższy proces wymaga profesjonalnego podejścia, albowiem usunięcie dobrych linków zaszkodzi naszej domenie.

Kiedy powinno się usuwać linki z Google?

Blokowanie naszej strony przez filtr wymusza od nas szybkiego działania. Podczas trwania blokady domena jest w stanie stracić wiele wejść, co może poważnie uszczuplić finanse firmy, dlatego też nie powinno się czekać z uzyskaniem pomocy u specjalisty. Właśnie z tego powodu powinno się jak najprędzej przekazać problem w odpowiednie ręce.